Kas Jeesus jõi veini?

Sellel küsimusele annab piibel selge vastuse, et Jeesus jõi küll veini.

Vaatame esimest leivamurdmist koos jüngritega.  Kui see oleks olnud esimene ja ainus kord kui Jeesus jõi veini oleks see tekitanud jüngrites palju küsimusi. Samas ei ole neil sellega mingeid probleeme. Lisaks otsutas Jumal kasutada veini Jeesuse vere sümboliks. Kui vein oleks hirmus paha asi, miks ta seda siis tegi?

Ja kui nad sõid, võttis Jeesus leiva, õnnistas ja murdis ja andis oma jüngritele ning ütles: “Võtke, sööge, see on minu ihu!” 27 Ja ta võttis karika, tänas ja andis neile ning ütles: “Jooge kõik selle seest! 28 Sest see on minu veri, uue lepingu veri, mis paljude eest valatakse pattude andeksandmiseks. 29 Aga ma ütlen teile: nüüdsest peale ma ei joo enam viinapuu viljast kuni selle päevani, mil ma ühes teiega joon uut oma Isa riigis!Mt.26:26-29

Kui Jeesus jõi mõõdukalt veini, siis võime meie seda ka teha, kuna ta on mei eeskuju. Kui vaadata selle kirjakoha konteksti, siis on selgelt näha, et Jeesus jõi mõõdukalt veini.

Sest Johannes tuli, ei söönud ega joonud; ja nad ütlevad: temas on kuri vaim! 19 Inimese Poeg tuli, sööb ja joob; ja nad ütlevad: vaata, see inimene on söödik ja viinajoodik, tölnerite ja patuste sõber! Ometi mõistetakse tarkus õigeks ta tegudest.” Mt.11:18,19

Vee veiniks tegemine. Kui Jeesus oleks arvanud ,et vein on väga halb asi poleks ta sellist imet ka teinud. Jh.2:1-11

Ja kolmandal päeval olid pulmad Kaanas Galileamaal, ja Jeesuse ema oli seal. 2 Ja ka Jeesus ja tema jüngrid olid kutsutud pulma. 3 Ja kui tuli puudus viinast, ütles Jeesuse ema temale: “Neil ei ole viina!” 4 Jeesus ütles talle: “Mis sul minuga asja, naine? Minu aeg ei ole veel tulnud!” 5 Tema ema ütles teenijaile: “Mis tema  teile iganes ütleb, seda tehke!” 6 Aga seal oli kuus kivist anumat seismas juutide puhastuskombe pärast ja igaühte mahtus kaks või kolm mõõtu. 7 Jeesus ütles neile: “Täitke anumad veega!” Ja nemad täitsid need ääretasa.

8 Ja ta ütles neile: “Ammutage nüüd neist ja viige pidukorraldajale!” Ja nemad viisid. 9 Aga kui pidukorraldaja maitses vett, mis oli viinaks saanud, ega teadnud, kust see oli, kuna teenijad, kes vee olid toonud, teadsid, siis kutsus pidukorraldaja peigmehe 10 ja ütles talle: “Igaüks paneb enne lauale hea viina, ja kui juba küllalt on joodud, lahjema. Sina oled hoidnud hea viina siitsaadik!” 11 Selle esimese tunnustähe tegi Jeesus Kaanas Galileamaal ja ilmutas oma au. Ja tema jüngrid uskusid temasse.